Zamknij

Oni to zrobili! Polska pokonała Szwecję i jedzie na mundial!

22:46, 29.03.2022 . Aktualizacja: 23:28, 30.03.2022
Skomentuj Fot. PAP Fot. PAP

Piłkarska reprezentacja Polski po raz dziewiąty w historii, a drugi z rzędu awansowała do mistrzostw świata. W finale barażowym w Chorzowie pokonała Szwecję 2:0. Bramki zdobyli w drugiej połowie Robert Lewandowski z rzutu karnego oraz Piotr Zieliński.

To był mecz o najwyższą stawkę. Finał baraży o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze z reprezentacją Szwecji miał dać odpowiedź na pytanie, kto zagra w najważniejszej imprezie czterolecia.

Na taki mecz czekali kibice. Nie było to piękne widowisko, ale zakończone zwycięstwem. Kapitalne zawody Wojciecha Szczęsnego, Kamil Glik rozegrał cały mecz z kontuzją.

Najważniejsze dla losów spotkania wydarzyło się w drugiej połowie. Grzegorz Krychowiak został sfaulowany w polu karnym, a Robert Lewandowski pewnie wykorzystał jedenastkę.

Bramkę na 2:0 po stracie piłki przez Szwedów zdobył Piotr Zieliński.

Polacy jadą na czwarty duży turniej z rzędu. W listopadzie podopieczni Czesława Michniewicza zagrają w mistrzostwach świata w Katarze!

Polska - Szwecja 2:0 (0:0)
Bramka: Robert Lewandowski (49-karny), Piotr Zieliński (72).

Żółte kartki: Polska - Jacek Góralski, Jakub Moder, Robert Lewandowski, Krystian Bielik; Szwecja - Alexander Isak, Dejan Kulusevski.

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów: 54 078.