Zamknij

Morderczy półmaraton zdominował Ciechocinek w minioną niedzielę

15:01, 02.09.2019 B.B Aktualizacja: 01:31, 03.09.2019
Skomentuj fot. B.Bigosiński fot. B.Bigosiński

VIII Półmaraton Uzdrowiska Ciechocinek pomimo ekstremalnych warunków pogodowych zgromadził bardzo dużą liczbę uczestników i kibiców. Sobotni Festiwal Blues Bez Barier nie przyciągnął tylu fanów co półmaraton. Imprezy biegowe stają się wizytówką Ciechocinka w regionie.

Konkurencje biegowe rozpoczęli najmłodsi biegacze, o godz. 09:40 wystartowały dzieci do lat 6 na dystansie 250 m. z rodzicem trzymającym za rękę a najstarsi uczestnicy,14. latkowie zmierzyli się z dystansem 800. metrowym.
Następnie przyszedł czas na biegi zasadnicze. Po rozgrzewce, którą przeprowadziła nasza niepozbawiona urody radna, Agnieszka Rybczyńska, na start stanęło 331 uczestników. Bieg odbywał się w na dwóch dystansach ze startu wspólnego : półmaraton - 21,097 km oraz bieg towarzyszący na 10,7 km. Pomimo bardzo wysokiej temperatury tylko dwóch uczestników nie ukończyło biegu i nie zostali sklasyfikowani. W tegorocznym półmaratonie zdecydowanie zwyciężył z ponad 2,5 minutową przewagą Sztandera Piotr z Parszewa, przed Ciesielskim Maciejem z Torunia i Brzozowskim Szymonem  z Włocławka. Czas zwycięzcy to 1:21:03.

Dzięki uprzejmości firmy Chronotex, która czuwała nad profesjonalnym pomiarem czasu, przedstawiamy poniżej wszystkie wyniki, we wszystkich kategoriach, których zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Warte podkreślenia były działania organizacyjne zapewniające bezpieczeństwo uczestników biegu w tych ekstremalnych, tropikalnych warunkach, organizację punktów uzupełniania płynów oraz przygotowane przez strażaków deszczownie na trasie biegów, schładzające biegaczy.