Nowe, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego i 2 osób z woj. podkarpackiego.
Resort poinformował o śmierci 7 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.
Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie - wszyscy mieli choroby współistniejące, a także 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 5000 osób, 136 z nich zmarły. (PAP)
autorka: Klaudia Torchała,
tor/ joz/
Ciechocinek pomimo izolatorium założonym w Sanatorium MSWiA ORION nadal pozostaje bez stwierdzonego zachorowania na COVID - 19. Dementujemy plotki o rzekomych oddaleniach pacjentów z izolatorium, jak i o liczbie pacjentów. Obiekt nadal dysponuje ok. 100 miejscami wolnymi a liczba przebywających na kwarantannie, do wczoraj nie przekraczała 25 osób.
Burmistrz Ciechocinka na Instagramie zwrócił się do mieszkańców:
-Zapewne wiele osób mieszkających w uzdrowisku oczekuje na aktualne informacje dotyczące stanu epidemii w naszym mieście, dlatego, pomimo codziennych komunikatów umieszczanych na oficjalnej stronie miejskiej, przekazuję najnowsze wiadomości. W Ciechocinku NIE STWIERDZONO żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Kwarantannie poddanych jest 48 osób. Są to wyłącznie osoby, które powróciły z zagranicy i zgodnie zobowiązującymi przepisami przez okres 14 dni pozostają w izolacji domowej. W większości przypadków osoby te otrzymują pomoc od członków rodzin bądź sąsiadów. W nielicznych przypadkach zaopatrzeniem zajmują się pracownicy MOPS, a odpady odbiera wyspecjalizowana firma komunalna. Decyzją administracji rządowej w Ciechocinku uruchomione zostało IZOLATORIUM. Funkcjonuje ono na bazie sanatorium MSWiA. Aktualnie przebywa w nim 25 osób u których potwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa, jednak są to pacjenci nie wymagający hospitalizacji, z lekkim przebiegiem choroby. Opiekę nad tymi osobami sprawuje sanatoryjna kadra medyczna. Miasto zapewnia pomoc wszystkim chętnym ciechocińskim Seniorom. Pięknie dziękuję druhom OSP z Ciechocinka i w miarę potrzeb z Raciążka. W odwodzie pozostają pododdziały WOT, a także grupa pełnoletnich druhów z ZHR. Wszystkim składam zasłużone podziękowania. Za całodobowy ''monitoring'' miasta dziękuję funkcjonariuszom Policji. Dla Państwa bezpieczeństwa proszę o ograniczenie wyjść z domu. Seniorów zachęcam do korzystania z pomocy wolontariuszy.
Poniżej zamieszczamy ważne telefony dla SENIORÓW zamieszczone na stronie miasta Ciechocinek.! Potrzebujecie pomocy dzwońcie. Harcerze, strażacy, pracownicy MOPs-u czekają na Wasze telefony. Jak informuje Burmistrz nikt nie pozostanie bez pomocy.
wojas09:17, 09.04.2020
@Mar: To przeprowadż się do Czech. I po sprawie.
Pozostałe komentarze
MAR07:43, 09.04.2020
W CZECHACH MOŻNA GRAĆ W TENISA,GOLFA,BIEGAĆ PO LESIE,BO TAM NORMALNI LUDZIE ŻYJĄ,A NIE OSZOŁOMY.
MARder10:51, 09.04.2020
MAR och naprawdę?
Czeskie służby epidemiologiczne podjęły decyzję o zakazie wjazdu i wyjazdu z 21 gmin w kraju (województwie) ołomunieckim i jednej w kraju Wysoczyna. Zarządzenie ma obowiązywać przez co najmniej 14 dni. W całych Czechach działają jedynie sklepy z żywnością, drogerie i apteki.
Zamknięte zostały drogi dojazdowe do miast Uniczov, Czervenka i Litovel w kraju ołomunieckim na wschodzie Czech. Odcięte od świata gminy mają łącznie ok. 24 tys. mieszkańców.
....................21:37, 11.04.2020
Drogi dojazdowe do Unicova, Cervenki i Litovela (Litovla) w Kraju Ołomunieckim od parunastu dni są już otwarte i przejezdne. To samo dotyczy innych pobliskich miejscowości takich, jak: Chořelice, Chudobina, Myslechovice, Nasoburky, Nova Ves w pobliżu Litvela, Rozvadovice, Savin, Tri Dvory w pobliżu Litovela, Uncovice, Viska w pobliżu Litovela, Benkov w pobliżu Strelic, Brnicko, Detrichom, Dolni Suk Sukolom, Nova Dedina koło Unicova, Renota i Strelice koło Litovela. Proszę nie przekazywać niesprawdzonych informacji.
MAR14:18, 09.04.2020
DLA POLSKICH OSZOŁOMÓW JE ZAMKNĘLI
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ciechocinek.biz. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nieszawa w National Geographic Traveller
Będąc w Nieszawie miałem wrażenie , że to wymarłe miasteczko. Nie spotkałem tam człowieka . Gdzie są mieszkańcy Nieszawy ?
turysta
20:30, 2026-06-21
One way ticket z Bydgoszczy do Ciechocinka.
Ta godzina odjazdu z Bydgoszczy powinna być przed południem, aby na obiad i deser wyjechać do Ciechocinka a powrót ok 19.00 to miałoby sens w weekendy. A póki co to jest lipa....
Marco
23:54, 2026-06-19
Tleń zaprasza 20 czerwca. Lato z kajakami
Posłuchajcie audycji u Tomasza Drwala: 16.06.2026 @Tomasz Drwal POLAKÓW NA UKRAINIE ZABIERAJĄ Z ULICY NA FRONT. Państwo polskie ich PORZUCIŁO - Marcin Fijas https://youtu.be/pJEWzcRzbJQ Nie pozwólmy by polityczne prostytutki napuszczały nas na szarych Ukraińców. To są ludzie jak my. Lepsi i gorsi, prawdziwe skarby i zaplute szuje. Naród ukraiński został poddany największej jak dotychczas depopulacji a tak na prawdę planowemu przesiedleniu z zajmowanych terenów. Gdzie z 50 milionowego społeczeństwa zostało jakieś 25 milionów. Jak myślicie dla kogo to miejsce jest oczyszczane jak Strefa Gazy, Zachodni Brzeg i Liban? Dlaczego usrael nagle planuje budowę stałej bazy w Polsce? Po czyjej stronie staną gdy Polacy obudzą się z ręką w nocniku i wyjdą na ulice? Żołnierze amerykańscy będą się bezstronnie przyglądać czy będą bronić agresorów i okupantów z Bliskiego Wschodu jak w wojnie z Iranem? Ale przede wszystkim pomagajmy rodakom którzy tam na Ukrainie są prześladowani przez równie sprzedajne polityczne kurtyzany i ludność oczadzoną ich propagandą. Państwo polskie nie istnieje, to tylko wydmuszka rozdrapywana przez obce wpływy. Już dawno zostaliśmy przejęci tylko nie zostaliśmy oficjalnie podzieleni jak za zaborów. Dlatego tym ważniejsze jest by Polacy wspierali Polaków. Nie liczcie na te polityczne świnie przy korycie tylko sami dbajcie o siebie i w miarę możliwości pomagajcie sobie. To jest jedyna szansa by przetrwać jako naród. Wzajemna pomoc i nie dać się napuścić na siebie czy inne narodowości. Polacy są od wielu lat podzieleni właśnie dlatego by łatwiej nimi sterować i manipulować. Podobno jesteśmy inteligentni i zaradni. Nie dajmy się tym sprzedajnym szujom zmanipulować. Jeśli macie możliwość to udostępniajcie zbiórkę i pomagajcie: Pomoc Polakom na Ukrainie https://pomagam.pl/dwm9md
obudźcie się
13:25, 2026-06-19
Podwyżki w budżetówce. Rząd odkrył karty
To jest i tak bardzo duża podwyżka dla tych z budżetówki, bo mają zawsze wyrównanie od 1 stycznia br.
Polak
20:43, 2026-06-15