Zamknij

Pierwsza porażka Zdroju w rundzie wiosennej. Ciechocinianie ulegli Unii Gniewkowo [zdjęcia]

11:59, 09.04.2018 B.B Aktualizacja: 09:48, 20.04.2018
Skomentuj Zdrój Ciechocinek uległ Unii Gniewkowo 1:0. Fot. Anna Majer Zdrój Ciechocinek uległ Unii Gniewkowo 1:0. Fot. Anna Majer

Pierwszą porażkę w rundzie wiosennej ponieśli piłkarze Zdroju Ciechocinek. W 19. kolejce przegrali na wyjeździe z Unią Gniewkowo 0:1.

W składzie Ciechocinian zabrakło będącego ostatnio w wyśmienitej formie strzeleckiej Łukasza Wituckiego i niestety było to odczuwalne dla zespołu. W całym meczu przewagę mnieli gospodarze. Liczne ataki zespołu z Gniewkowa kończyły się na obronie Zdroju. Zawodnicy z Ciechocinka starali się kontratakami zaskoczyć drużynę Unii. Po jednej takiej kontrze w pierwszej połowie spotkania Arkadiusz Dryps strzałem z pola karnego trafił w słupek. W 37 minucie z zamieszania pod polem karnym Zdroju dobrze wyszli gospodarze i Sylwester Gęgotek dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W drugiej połowie spotkania Zdrój próbował wyjść wyżej i zaatakować lecz na ciężkim boisku w Gniewkowie bylo to bardzo trudne. Piłkarze z Ciechocinka swoje okazje mieli jedynie po stałych fragmentach gry. Zespół gospdarzy natomiast miał groźne sytuacje po kontratakach lecz także nie potrafił umieścić piłki w bramce Zdroju. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, którzy umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Zdrój Ciechocinek plasuje sie po 19. kolejce natomiast na siódmym miejscu.

ZDRÓJ: J. Woźniak - M. Chwojnicki, J. Krzyżanowski, R. Jankowicz, D. Fras, M. Lityński, M. Polak, M. Lewandowski, M. Cyra, F. Żurawski, A. Dryps

Zmiennicy: F. Meler

Zdjęcia z meczu można obejrzeć TUTAJ.

Następny mecz Zdrój Ciechocinek rozegra przed własną publicznoścą w sobotę 14 kwietnia. Rywalem biało - niebieskich będzie Start Radziejów. Początek spotkania jest zaplanowany na godzine 15.00.