Zamknij

Piłkarze Zdroju Ciechocinek wygrali z Lubienianką Lubień Kujawski

16:43, 17.06.2019 B.B Aktualizacja: 12:49, 18.06.2019
Skomentuj Zdrój Ciechocinek wygrał w przed ostatniej kolejce z zespołem z Lubienia Kujawskiego. Zdrój Ciechocinek wygrał w przed ostatniej kolejce z zespołem z Lubienia Kujawskiego.

W 29. kolejce ligi okręgowej Zdrój Ciechocinek na własnym boisku zwyciężył z Lubienianką Lubień Kujawski 2:0 (0:0). Bramki dla biało - niebieskich strzelali: Jarosław Krzyżanowski oraz Marcin Majchrzak. Po tej wygranej zawodnicy Zdroju awansowali na 11. pozycję w tabeli.

Bramki: J.Krzyżanowski (87'), M.Majchrzak (90+5)

ZDRÓJ: Saluk - Chwojnicki, Milewski, Grzywaczewski, Napora - Kania (60' Cyra), Orliński, Krzyżanowski (żk), Parzybut (70' Kardas) - Majchrzak (żk), Żuchowski (80' Dudek (90+1 Szymański).

Od początku obie drużyny chciały narzucić swoje tempo. Dobre okazje do zdobycia gola dla Zdroju mieli Majchrzak, Żuchowski czy Krzyżanowski, jednak dobrze spisywał się w bramce golkiper gości. Rywale również mieli ciekawe sytuacje. W jednej z nich umieścili piłkę w siatce, jednak napastnik Lubienianki znalazł się na spalonym.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, co mogli potwierdzić golem, jednak marnowali sytuacje. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić biało-niebiescy. Końcówka meczu była jednak zabójcza. W 87 minucie Krzyżanowski najprzytomniej zachował się w polu karnym i wyprowadził CKS na prowadzenie, zaś w ostatniej akcji meczu indywidualną akcją popisał się Majchrzak i przypieczętował wygraną Zdroju.

W czwartek (20 czerwca) o godzinie 12:00 Zdrój rozegra na własnym boisku zaległe spotkanie z Liderem Włocławek w którym to rywale będą gospodarzem meczu, by w sobotę (22 czerwca)  sezon 2018/19 zakończyć w Dobrzyniu nad Wisłą meczem z tamtejszą Wisłą.