Zamknij

Zdrój odnosi czwarte zwycięstwo z rzędu! Tym razem okazali się lepsi od v-ce lidera rozgrywek

16:23, 28.04.2019 B.B Aktualizacja: 16:36, 28.04.2019
Skomentuj Radość piłkarzy z Ciechocinka po czwartym zwycięstwie z rzędu. Radość piłkarzy z Ciechocinka po czwartym zwycięstwie z rzędu.

W siódmym wiosennym starciu piłkarze Zdroju Ciechocinek odnotowali czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali zajmującą drugą pozycję w tabeli zespół Piasta Złotniki Kujawski 2:0 (1:0). Bramki dla biało niebieskich strzelali Jarosław Krzyżanowski oraz Mateusz Parzybut.

Bramki: J. Krzyżanowski (25'), M. Parzybut (75')

V-ce lider rozgrywek nie okazał się tak mocny jak można było się tego spodziewać. Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo utrzymywali się przy piłce i starali się atakiem pozycyjnym przedostać się pod bramkę rywali. Goście natomiast najprostszymi sposobami próbowali przedostać się pod pole karne Zdroju, zagrywając długą piłkę na swoich napastników. W 25. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywanego przez Majchrzaka skutecznie zakończył Jarosław Krzyżanowski, który pewnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Piasta. Wynik do przerwy nie uległ zmianie i gracze z Ciechocinka schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Obraz meczu w drugiej połowie nie zmienił się za bardzo. Piłkarze ze Złotnik Kujawskich nadal długim podaniem starali się stworzyć zagrożenie a gracze z Ciechocinka kilkukrotnie wychodzili z groźnymi kontratakami. Po jednej z takich kontr w 75. minucie Mateusz Parzybut podwyższył wynik spotkania na 2:0. Rezultat do końca meczu nie uległ już zmianie i zawodnicy Zdroju mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa a rzędu.

ZDRÓJ: Szymański - Chwojnicki, Grzywaczewski (żk), Milewski, Jankowicz, Napora, Żuchowski (86' Kardas), Orliński, Krzyżanowski, Kania (żk) (60' Parzybut), Majchrzak (80' Graczyk)

Po tym zwycięstwie Ciechocinianie awansowali na 11 miejsce w tabeli. W następnej kolejce biało - niebiescy zmierzą się z Gopłem Kruszwica. Początek tego spotkania zaplanowany jest na sobotę, 4 maja o godzinie 16:00 na stadionie w Kruszwicy.