Zamknij

Kolejna wygrana Zdroju! Niezawodny Witucki znów strzela! [zdjęcia]

12:17, 01.04.2018 B.B Aktualizacja: 23:45, 08.04.2018
Skomentuj Zdrój Ciechocinek pokonał Gopło Kruszwica 4:0. Fot. OSiR Ciechocinek Zdrój Ciechocinek pokonał Gopło Kruszwica 4:0. Fot. OSiR Ciechocinek

W 18. kolejce V ligi grupy II piłkarze Zdroju Ciechocinek pewnie pokonali na własnym boisku zespół Gopła Kruszwica wynikiem 4:0 (2:0). Trzy bramki dla naszej drużyny strzelił Łukasz Witucki, który już ma 12 bramek strzelonych na wiosnę. Czwartą bramkę dołożył Arkadiusz Dryps.

Mecz od początku toczył się głównie w środkowej części boiska. Gra z obu stron była dość chaotyczna, głównie przez słaby stan ciechocńskiej murawy. W 21. minucie długie podanie od Jarosława Krzyżanowskiego w pole karne wykorzystał Łukasz Witucki, który zastawił obrońce z Kruszwicy i pewnym strzałem po długim roku dał prowadzenie Zdrojowi. W 36. minucie idealne dośrodkowanie Marcina Chwojnickiego wykorzystał ponownie Witucki. Piłkę lecącą nad obrońcami przejął "Witek" i w sytuacji sam na sam minął bramkarza gości i wpakował piłkę do pustej bramki. Końcówka pierwszej połowy to ataki drużyny Gopła i skuteczna obrona Ciechocinian, którzy nie pozwalali na wiele drużynie przyjezdnej. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:0 dla Zdroju.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. Zdrój znów skutecznie bronił się prawie całym zespołem oddalając piłkę jak najdalej od swojej bramki licząc przy tym na kontrataki. Po jednej z nich właśnie w 53. minucie znów w sytuacji sam na sam znalazł się Witucki, który pewnym strzałem zdobył swoją 12. bramkę w trzecim meczu na wiosnę. Po trzeciej bramce Zdroju tempo ataków gości trochę opadło i mecz się wyrównał. Swoje okazje mieli zarówno zawodnicy z Ciechocinka jak i goście z Kruszwicy. W 79. minucie jednak po kolejnej kontrze Zdroju ładną akcję wykończył Arkadiusz Dryps, który ustanowił wynik na 4:0.

ZDRÓJ: J. Woźniak - M. Chwojnicki, J. Krzyżanowski, R. Jankowicz, M. Langner, A. Dryps, D. Fras, M. Lityński, R. Żurawski, M. Cyra, Ł. Witucki

Zmiennicy: D. Celmer, M. Modrzejewski

Zdjęcia z meczu można zobaczyć TUTAJ.

Kolejny mecz Zdrój Ciechocinek rozegra na bardzo ciężkim terenie w Gniewkowie. Zespół Unii zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Początek spotkania w sobotę 7 kwietnia o godzinie 15.00 na stadionie w Gniewkowie.