Zamknij

Pechowa porażka Zdroju w Kruszwicy. Ciechocinianie tracą bramkę w ostatniej minucie spotkania [skrót]

14:04, 06.05.2019 B.B Aktualizacja: 16:46, 24.05.2019
Skomentuj Głównym arbitrem spotkania w Kruszwicy był Konrad Aluszyk Fot. KP Gopło TV Głównym arbitrem spotkania w Kruszwicy był Konrad Aluszyk Fot. KP Gopło TV

Zdrój Ciechocinek przegrał w 23. kolejce ligi okręgowej z Gopłem Kruszwica 1:2 (0:1) tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Bramkę dla Ciechocinian zdobył w 60. minucie Igor Kania.

ZDRÓJ: Pietrzak - Chwojnicki, Jankowicz, Milewski, Grzywaczewski, Parzybut (45' Napora), Orliński, Krzyżanowski, Żuchowski (55' Kardas), Kania (62' Graczyk), Majchrzak

Poniżej przedstawiamy skrót spotkania. Niestety na video nie widać dwóch ewidentnych sytuacji, po których główny arbiter powinien podyktować rzut karny dla Zdroju. W pierwszej sytuacji zawodnik Gopła zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym po czym wyprowadził akcje, po której wpadła bramka na 1:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie zaś przy stanie 1:1 nie ma sytuacji z faulem obrońcy z Kruszwicy na Jarosławie Krzyżanowskim pod bramką zespołu z Gopła, gdzie zaatakował wślizgiem nogi zawodnika z Ciechocinka nie dotykając piłki. Sporna jest również sytuacja z początkiem akcji, która dała zwycięską bramkę drużynie Gopła. Bramkarz wznawiając piłkę od swojej bramki powinien ustawić piłkę nieruchomo i wtedy rozpocząć grę, zaś piłka w tym przypadku cały czas się kulała i była w ruchu. Tego momentu na skrócie też niestety nie widać.

Po tej przegranie piłkarze z Ciechocinka spadli na 13. pozycję w tabeli. W następnej kolejce biało - niebiescy zmierzą się z Szubinianką Szubin, która plasuje się oczko wyżej niż Zdrój lecz ma taką sama zdobycz punktową. Początek spotkania w sobotę 11 maja o godzinie 17:00 na stadionie miejskim w Ciechocinku.